Drzwi do łazienki

Drzwi – spotykamy je na swojej drodze dziesiątki razy każdego dnia. Szczególnym rodzajem drzwi są te, które prowadzą do łazienki. Łazienki w miejscach publicznych, takich jak biurowce, szkoły lub urzędy, powinny spełniać pewne kryteria, gwarantujące ich bezpieczną oraz wygodną obsługę. Wybrane z nich to:

  • Sposób otwierania – drzwi do łazienki powinny otwierać się na zewnątrz łazienki. Wszystko po to, aby osoba która w niej przebywa, mogła się wydostać na zewnątrz w przypadku uszkodzenia zamka. Inny powód, dla którego drzwi nie powinny otwierać się do środka, to możliwość zranienia osoby, która zemdlała i leży na podłodze, tuż pod drzwiami.
  • Zamek – zaleca się stosowanie prostych konstrukcji zamków z zasuwkami. Po zewnętrznej stronie mogą one posiadać kolorowe oznaczenie, informujące o tym czy łazienka lub kabina WC jest zajęta bądź wolna. Zamki takie powinny być wykonane z tworzywa sztucznego. W takim przypadku, ich wyważenie jest bardzo proste.
  • Wysokość drzwi – drzwi do kabiny WC powinny mieć około 20 cm szczelinę pomiędzy podłoga, a dolną krawędzią. Natomiast drzwi wejściowe do łazienki powinny posiadać w dolnej części otwory lub kratki wentylacyjne.