Dziecko w łazience

Dostosowanie łazienki na potrzeby naszego kilkuletniego dziecka, wcale nie musi być tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Nie wiąże się również z koniecznością wykonywania remontów, przeróbek czy wymianą istniejącej armatury. Z pomocą dwóch niewielkich przedmiotów, za jednym zamachem można uczynić łazienkę dostępną i przyjazną małemu dziecku.

Taboret

Plastikowy taborek o stabilnej podstawie służy dziecku jako podstawka, by móc wygodnie korzystać z umywalki. Taborety są wykonane ze specjalnego, wytrzymałego tworzywa, które bez trudu przenosi obciążenie nawet kilkudziesięciu kilogramów. Wybierając taki taboret warto zwrócić uwagę, aby na nóżkach posiadał specjalne, antypoślizgowe podkładki wykonane z gumy. Zabezpieczają one przed ślizganiem się taboretu na wilgotnych od pary płytkach. Również górna powierzchnia do stania, może posiadać delikatną fakturę, zwiększającą przyczepność stóp do krzesełka.

Nakładka na deskę sedesową

Kolejnym problemem może być korzystanie przez dziecko z deski sedesowej, przystosowanej do osób dorosłych. Strach przed wpadnięciem do środka, może skutecznie hamować proces nauczania samodzielnego załatwiania potrzeby. Aby przełamać tę lęk oraz uczynić tę czynność łatwiejszą i bezpieczniejszą, warto zakupić specjalną deskę – nakładkę. Jest ona nakładana na istniejącą. Uniwersalny kształt dopasowuje się do każdego rodzaju deski sedesowej, a szeroka powierzchnia do siedzenia zapewnia więcej punktów podparcia i sprawia, że otwór jest mniejszy, co eliminuje strach przed korzystaniem z toalety