Jak się pozbyć rybików

Rybiki – niewielkie stworzonka, które swoim wyglądem przypominają ryby. Z tą różnicą że posiadają krótkie, cienkie nóżki, na których bardzo szybko się przemieszczają. Rybki bardzo często występują w łazienkach. Panująca w nich wilgoć i ciepło, stwarza im dogodne warunki do rozwoju. Oczywiście obecność rybików nie jest przez nikogo pożądana i może nam bardzo zależeć na tym, aby się ich pozbyć. Jak można tego dokonać? Oto nasze sposoby.

  1. Osusz łazienkę – to początek drogi do tego, aby skutecznie się ich pozbyć. Należy uszczelnić ewentualne nieszczelności przy połączeniach ścian z wannami i brodzikami, często wietrzyć łazienki oraz zamontować w nich wentylatory wyciągowe, jeśli to konieczne. Można również stosować żele krzemionkowe, pod warunkiem że będą poza zasięgiem dzieci i zwierząt.
  2. Sprzątaj – rybiki to zwierzęta wszystkożerne. Ich pokarm  stanowią nie tylko produkty zbożowe, ale również naturalne włókna, a także pleśń. Utrzymywanie porządku w łazience jest konieczne do tego, aby cieszyć się brakiem rybików w niej.
  3. Tapety – rybiki mogą pojawiać się w łazience, choć wcale nie muszą tam mieszkać. Bardzo często mają swoje gniazda pod starymi tapetami ściennymi, przy ich łączeniu z listwami przypodłogowymi. Konieczne zajrzyj w te miejsca, jeśli mieszkasz w starym budownictwie.