Jak zasłonić okna w łazience

Okna w łazience to naturalne źródło oświetlenia. Oczywiście, na czas kąpieli chcemy mieć poczucie pełnej prywatności, dlatego będzie nam zależało na ich całościowym zasłonięciu. Jak najwygodniej można tego dokonać? Jest kilka sprawdzonych rozwiązań, które chcemy wam zasugerować.

Plisy – mają postać tekstylnej, składanej harmonijki. W odróżnieniu od klasycznych rolet, plisy nie wykorzystują systemu linek. Poruszają się w prowadnicach, dzięki czemu łatwo i szybko można je ustawić w pożądanym położeniu.

Folie zaciemniające – jeśli chcesz mieć pewność, że przez okno łazienkowe nikt nie spojrzy do środka, można od wewnętrznej strony przykleić specjalne folie zaciemniające lub folie matowe. Sprawiają one, że w dalszym ciągu do środka będzie dostawało się światło, ale tym razem w bardziej rozproszony sposób. Taki rodzaj wykończenia okien jest najczęściej spotykany w łazienkach publicznych.

Żaluzje – bardzo eleganckie, trwałe i przyciągające uwagę. Do łazienek szczególnie poleca się żaluzje drewniane, wykonane z egzotycznych gatunków drewna. Są one odporne na działanie wilgoci, a tym samym będą mogły nam służyć niezawodnie, przez bardzo długi czas.