Kabiny prysznicowe już niemodne

Kabiny prysznicowe z brodzikiem, tak chętnie do tej pory stosowane w łazienkach, powoli wychodzą z mody. Ustępują miejsca znacznie prostszemu, a przez to wygodniejszemu rozwiązaniu, jakim jest odpływ kratkowy wbudowany w podłogę i jedna, szklana ścianka działowa.

Plastikowe, metalowe i szklane kabiny prysznicowe niepodzielnie królowały w łazienkach w ciągu minionych lat. Oferowane w olbrzymim wyborze kształtów, materiałów i wielkości były tym, czego pragnęliśmy po erze emaliowanych ciężkich wanien. Wyposażone w systemy dysz wodnych, kabiny prysznicowe stawały się miejscem, w których chętnie spędzaliśmy czas relaksując się pod biczami i deszczownicami.

kabinaPomimo tego, coraz częściej zaczęto dostrzegać problemy związane z utrzymaniem kabiny prysznicowej w czystości. Dotyczyło to przede wszystkim tańszych kabin, wykonanych z tworzywa, jak i tych z dużą ilością zakamarków. Zbierająca się tam wilgoć jest trudna do usunięcia, co w konsekwencji prowadzi do powstawania pleśni i grzybów. Dodając do tego kłopoty z zacinającymi się rolkami w drzwiach i kiepskie spasowanie elementów w niektórych modelach, kabiny prysznicowe coraz bardziej nas irytują.

Rozwiązanie okazało się proste. Ograniczenie elementów do niezbędnego minimum. Zrezygnowanie z brodzika na rzecz ceramicznej lub kamiennej podłogi ze stalowym odpływem. Zamiast przesuwanych lub otwieranych drzwi, jednak szklana tafla, chroniąca przez rozbryzgującą wodą. Zamiast słuchawki z wężem, deszczownica na stałe przymocowana do ściany, z której woda spływa pionowo w dół.

Elegancja, prostota, ale przede jeszcze łatwiejsza do uzyskania czystość.