Łazienka przeznaczona dla każdego – co powinna zawierać

Znalezienie dobrego sklepu z wyposażeniem łazienek i toalet, to nie jest łatwa sprawa. Wiele znajdujących się w sieci firm, liczy tylko na wygórowane ceny, oferuje wyłącznie drogie produkty, a także małą ich ilość i ograniczony wybór. Niewiele też ma ofertę skierowaną do instytucji i organizacji, które często potrzebują robić znacznie większe zamówienia.

Dla niepełnosprawnych

Różnego rodzaju uchwyty dla niepełnosprawnych, które znajdują się obecnie w wielu toaletach, także nieco bardziej publicznych. Dla osób w pełni sprawnych, albo przynajmniej takich, które są w stanie wokół siebie sprzątać oraz normalnie korzystają z toalety, może się to wydawać zbyteczne, albo nie wiadomo, po co. Jednak dla osób poruszających się na wózkach, albo o kulach, takie uchwyty mogą mieć znaczenie i do duże. To dzięki nim osoba wspierając się na własnych rękach, które mają już nieco bardziej wypracowane, radzić sobie mogą z podstawowymi potrzebami, a jest to dla nich dużo trudniejsze, niż dla zwykłych użytkowników, takich toalet.

Dla niemowląt

Wśród akcesoriów dla niemowląt, odnaleźć można przewijaki, czyli takie specjalne półki, na których kładzie się małe dziecko, aby zmienić mu pieluszkę. Mają one zastosowanie higieniczne, gdyż wiąże się to z fekaliami, a zetem dobrze jeśli do tego celu są wydzielone miejsca. Nowe modele przewijaków, to takie składane i montowane w ścianie elementy konstrukcyjne, które bardzo łatwo da się złożyć, aby nie przeszkadzały i zajmowały znacznie mniej miejsca.

Uchwyty na wannę

W ofercie firmy na stronie Sanjo.pl znajdą dla siebie coś także seniorzy. Uchwyty na wannę, to niby nic takiego, ale im może to znacznie ułatwić wchodzenie do wanny i wychodzenie z niej. Podobnie jak taborety, stosowane do mycia się na siedząco pod prysznicem, mogą stanowić bardzo pomocne akcesoria. Tego rodzaju udogodnienia, stosuję się także dla osób nieco ograniczonych ruchowo z powodu różnego rodzaju urazów, a przydatne mogą być także przy fizycznym osłabieniu, spowodowanym różnego rodzaju chorobami.