Łazienka w stylu loft

Loft to jeden ze stylów projektowania mieszkań. Jego cechą charakterystyczną jest stosowanie przemysłowego wzornictwa, surowość i dominacja materiałów naturalnych jako wykończenie. Loft to również trend w projektowaniu publicznych łazienek. Jeśli i tobie podoba się łazienka utrzymana w takim stylu, mamy kilka cennych porad.

Ściany z cegły – to najpopularniejszy materiał, pozwalający wykonać loftowe wnętrze. Cegła z rozbiórki to tani, a do tego bardo solidny materiał, który można wykorzystać w twojej łazience. Jeśli chcesz ułatwić w przyszłości jej sprzątanie, nie zapomnij o tym aby przed oddaniem łazienki do użytku, zaimpregnować ceglane ściany przed wilgocią.

Podłogi z betonu – betonowa posadzka to kolejny dobry krok, do stworzenia loftowych wnętrz. Beton jest wytrzymały i odporny na wodę. Podobnie jak ściany, tak i posadzka powinna zostać zaimpregnowana.

Armatura – baterie i kurki z epoki, wykonane nie z błyszczącej stali, ale matowych stopów, malowanych farbami na różne kolory. To doda szyku twoim wnętrzom.

Lampy – oświetlenie w postaci zwisających nisko lamp z zielonymi kloszami lub nowoczesne lampy stylizowane na żarówki. To kolejny dobry krok do tego, aby cieszyć się łazienką w stylu loft.