Lustro łazienkowe

Lustro – jeden z najbardziej strategicznych elementów każdej łazienki. Czy wiecie czym się kierować wybierając lustro? Jakie modele są dostępne w sprzedaży i jakie mają zalety i wady? Jeśli chcecie dokonać najlepszego wyboru, koniecznie zapoznajcie się z naszym poradnikiem.

Lustro wiszące, model podstawowy – jest to klasyczne lustro wieszane na ścianie, wyposażone w jeden lub dwa haczyki. Im większe i cięższe lustro, tym więcej powinno być punktów mocowania. W tym modelu nie występują żadne dodatkowe ozdoby, w postaci oświetlenia czy półeczek. Idealnie sprawdza się więc w prostych łazienkach i tych, przeznaczonych do celów publicznych.

Lustro wiszące z półką i oświetleniem – ten rodzaj luster jest najczęściej montowany w domowych łazienkach. Komplet jest tworzony zwykle przez dwa lub trzy elementy: lustro + półkę, lustro + oświetlenie lub wszystkie trzy elementy razem. Oświetleniem lustra może być mocowany od góry lub z boku kinkiet, lub coraz częściej listwa z diodami LED. Półka wykonana ze szkła lub tworzywa jest mocowana do dolnej części lustra specjalnymi uchwytami i może być szybko i łatwo zdemontowana – na przykład do czyszczenia.

Lustro w szafce – to już bardziej mebel łazienkowy niż tylko lustro. Rozwiązanie opiera się na konstrukcji szafki naściennej, wieszanej na powierzchni lub montowanej we wcześniej przygotowanej wnęce. Na powierzchni drzwi szafki, przymocowane jest lustro. Taki model najczęściej zakupimy bez dodatkowej, zewnętrznej półki. Oświetlenie, jeśli występuje, to zwykle w postaci diod.

Lustra wysuwane – nowość w kategorii luster łazienkowych. W tym produkcie zastosowano specjalne rozwiązanie w postaci metalowego, rozsuwanego stelaża, schowanego za szklaną taflą. Pozwala to przyciągnąć lustro do siebie, tak by uzyskać powiększenie odbicia. Ten typ lustra jest szczególnie przydatny dla panów podczas golenia i pań wykonujących sobie makijaż.