Maskowanie rur w łazience

Estetyka w łazience jest bardzo ważna. Zarówno jeśli chodzi o łazienki w domach i mieszkaniach, jak i te publiczne. Jedną z rzeczy, która negatywnie wpływa na estetykę, są oczywiście rury. A tych nie brakuje w łazienkach. Rury kanalizacyjne, odpływy, rury doprowadzające zimną i ciepłą wodę, a w końcu rury centralnego ogrzewania. Jak sobie poradzić z tym nieładnym widokiem, aby poprawić prezencję łazienki?

Zabudowa z płyt gipsowo-kartonowych

Jeśli instalacje są prowadzone nad tynkiem, to nie pozostaje nam nic innego, jak tylko wykonać zabudowę z płyt g-k. To wygodny, szybki i skuteczny sposób, pozwalający zamaskować całą konstrukcję i plątaninę rur. Do wykonania takiej zabudowy, będziemy musieli przygotować aluminiowy stelaż, do którego przykręcimy płyty. Wybierając płyty, pamiętajmy o zakupie tych zielonych, czyli przeznaczonych do pomieszczeń mokrych.

Rury ukryte w ścianach

Znacznie więcej możliwości mamy wtedy, jeśli obiekt jest budowany od podstaw. Można wówczas ukryć rury w ścianach, wykonując w nich specjalne kanały. To wygodne rozwiązanie, pamiętajmy jednak o tym, aby zapewnić sobie dostęp do rur, wykonując zdejmowane maskownice. Będzie to konieczne, w sytuacji przeprowadzenia naprawy lub inspekcji technicznej.