Materiały dobre do łazienki

Łazienka jest pomieszczeniem mokrym, jako taka, wymaga starannego doboru materiałów, z których będzie wykonana podłoga, ściany, a także elementy wyposażenia. Przedstawiamy kilka ciekawych alternatyw które mogą zastąpić klasyczne płytki ceramiczne.

Kamień na podłogi – wykonanie podłóg z kamienia naturalnego, w postaci płyt, to dobry i bardzo ciekawy sposób na zagospodarowanie łazienki. Kamień, który ma być wykorzystany w łazience powinien jednak zostać zaimpregnowany przed działaniem wody i pleśni.

Szkło na ściany – kolorowe szkło Lacobel idealnie nadaje się do wykończenia ścian. Ciekawą możliwością jest umieszczenie pod nim pełnobarwnych wydruków, co pozwala zamienić łazienkę w egzotyczną plażę Tajlandii.

Beton konstrukcyjny – surowe i zimne łazienki również mają swój urok. Taki efekt można uzyskać stosunkowo niewielkim kosztem, wykorzystując beton konstrukcyjny. Jest on nie tylko bardzo wytrzymały, ale również daje nieskończoną ilość możliwości aranżacji wnętrz.

Cegła klinkierowa – najczęściej stosowana do wykonywania elewacji, sprawdzi się również w łazience. Pozwala stworzyć klimatyczne wnętrza, o ciepłym i miłym dla oka kolorze. Warto pamiętać o zaimpregnowaniu spoin pomiędzy cegłami przed działaniem wilgoci.