Meble łazienkowe – jakie powinny być?

Jakie powinny być meble łazienkowe? Na jakie produkty się zdecydować, aby uzyskać pełne zadowolenie z zakupu? Jest kilka warunków, które meble łazienkowe powinny spełniać.

Wodoodporność

Łazienka to pomieszczenie mokre, w którym przez długi czas utrzymuje się wysoki poziom wilgoci. Może ona być niebezpieczna dla niskiej jakości mebli. Płyty meblowe nasiąknięte wilgocią będą się odkształcały, rozwarstwiały, pęczniały. Dodatkowo może zachodzić zjawisko odklejania zewnętrznej okleiny.

Dobre materiały

Dziś bardzo trudno o meble z litego drewna. A jeśli już takie znajdziemy, ich cena na pewno nie będzie należała do niskich. Dlatego kupując meble wybierajmy te, wykonane z płyty meblowej o dobrej jakości. Można to rozpoznać po ciężarze i grubości, a także rodzaju zastosowanej okleiny. Dobrze aby okleina była nie tylko gruba, ale również gładka. Dzięki temu meble łatwiej będzie utrzymać w czystości.

Podstawa mebli

W łazience znacznie lepiej sprawdzają się meble podwieszane, niż stojące. Wynika to z prostego faktu – na podłodze łazienki często zbiera się wilgoć. Drewniane nóżki mebli wskutek długotrwałego kontaktu z wodą mogą niszczeń. Dlatego, jeśli mamy możliwość należy wybierać meble podwieszane lub wyposażone w metalowe nóżki.