Modne łazienki

Bardzo często ludzie nie decydują się na wystrój swoich wnętrz zgodny z obowiązującymi trendami. Czasem wpływ na to mają bariery finansowe a czasem jest to po prostu kwestia strachu przed przemijającą modą. Prawdą jest, że tak samo jak w modzie trendy wnętrzarskie również przemijają. W związku z czym bezpieczniejszym posunięciem może okazać się postawienie na klasyczne rozwiązania, które zawsze będą ponadczasowe.

Co w modzie piszczy?

Decydując się jednak na odrobinę wariacji w aranżacji warto wiedzieć co jest dziś modne i na co warto zwracać uwagę podczas zakupów. W pierwszej kolejności pod lupę trafią artykuły sanitarne. Zamiast tradycyjnej kabiny prysznicowej można zdecydować się na przykład na ścianki prysznicowe, które będą prezentowały się nad wyraz elegancko a jednocześnie nie zabiorą dużo przestrzeni, co jest szczególnie korzystne w przypadku niewielkich pomieszczeń. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jeśli chodzi o toalety mogą okazać się także zestawy podtynkowe. Nie tylko dobrze się prezentują, ale pozwalają na łatwiejsze utrzymanie łazienki w czystości zwłaszcza w miejscach połączenia odpływu z kanalizacją. Również nowoczesne umywalki nie pozostawiają wiele do życzenia. Misy nablatowe w różnorodnych kolorach w połączeniu z ciekawym oświetleniem będą nie tylko ozdobą łazienki, ale za sprawą ich wielkości można liczyć również na dużą funkcjonalność. Mnóstwo osób nie wyobraża sobie funkcjonowania bez wanny. W związku z tym i tu producenci artykułów sanitarnych wprowadzili pewne udogodnienia. Można poddać się relaksującej kąpieli a zarazem zatroszczyć się o swoje zdrowie używając wanien z hydromasażem z odpowiednio regulowanymi dyszami. Dla osób nie planujących remontów jest małe pocieszenie. W sieci można kupić panele z hydromasażem do samodzielnego montażu. Nie ma więc konieczności wymiany kabiny lub wanny na droższy model.

Urządzenia sanitarne mają ogromny wpływ na funkcjonalność łazienki i jej estetykę. Każdy potrzebuje czasem odrobiny szaleństwa więc warto pozwolić sobie raz na jakiś czas na całkowitą zmianę wystroju swojej przestrzeni łazienkowej.

lazienk3

Na co zwracać uwagę przy aranżacji łazienki?

Aranżacja łazienki nie jest wcale prosta. Wprawdzie, aby dobrze ją zaprojektować nie trzeba być specjalistą i znać się na wszystkich obowiązujących trendach, ale podstawowe zasady powinny być znane, ponieważ łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu.

Wybór kolorystyki

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego jak duży wpływ na nasze samopoczucie ma kolorystyka. W łazienkach zwykle dominują odcienie błękitu, ponieważ ta barwa działa niezwykle uspokajająco i kojąco. Niemniej jednak równie dobrym rozwiązaniem może być także zieleń, odcienie bieli i beżu a nawet czerwień i czerń, która podkreśli charakter wnętrza. Większe znaczenie od samej kolorystyki powinno mieć odpowiednie oświetlenie. Jeśli tylko jest to możliwe to warto zadbać o to, aby sztuczne światło jak najlepiej odzwierciedlało naturalne. Szczególną uwagę powinny zwracać na to uwagę kobiety, które w łazience tworzą swój codzienny makijaż.

kolorowa lazienka

Artykuły sanitarne w łazience.

Nieodzownym elementem każdej łazienki są sanitariaty czyli wanna bądź prysznic a także umywalka i toaleta. Tu duże znaczenie ma wybór odpowiedniego rodzaju nie tylko do naszych potrzeb i preferencji, ale również do wielkości łazienki, ponieważ trudno wyobrazić sobie ogromną wannę w niewielkiej przestrzeni. Łazienka powinna być miejscem dla odpoczynku. Nie może więc panować w niej nadmierny przepych. Każdy doceni przestronność, którą stosując się do pewnych naczelnych zasad można wbrew pozorom uzyskać również na małej powierzchni.

Meble łazienkowe także są bardzo istotne. Eksponowanie wszystkich produktów na półkach nie jest mile widzianym zjawiskiem w związku z czym chcąc, aby łazienka była miejscem funkcjonalnym, praktycznym i czystym trzeba zapewnić sobie odpowiednią ilość miejsca do przechowywania. Jak widać przed osobą, która planuje aranżację łazienki stoi wielkie wyzwanie. Jest to inwestycja na długie lata i tylko od odpowiedniego podejścia i od poczucia stylu zależy samopoczucie domowników korzystających z łazienki.