Przegląd łazienki

Przynajmniej raz na pół roku, powinno się przeprowadzić przegląd w swojej łazience. Na czym on polega? Na sprawdzeniu najważniejszych miejsc, odpowiadających za to, że korzystanie z tego pomieszczenia jest wygodne i bezpieczne. Zapoznaj się z harmonogramem, a na pewno łazienka dłużej będzie ci służyła bez potrzeby wykonywania remontu.

Elastyczne wężyki – odpowiadają one za połączenie armatury z instalacją wodną. Wężyki są wykonane z elastycznego tworzywa, zbrojonego metalową osłoną. Wszelkie załamania i inne deformacje, które są na nich widoczne, kwalifikują je do natychmiastowej wymiany. Pęknięty wężyk może bowiem doprowadzić do zalania całej łazienki.

Uszczelnienia silikonowe – łączenia wanny ze ścianą lub brodzika ze ścianą powinny być dokładnie zabezpieczone przed penetrowaniem przez wilgoć. Najczęściej wykonuje się to przez aplikację silikonu. Sprawdź, czy na całej długości łączenia, szczelina jest dokładnie wypełniona, silikon dobrze przylega i nie pojawiają się ubytki.
Baterie – płynne działanie baterii to warunek do jej wygodnego używania. Jeśli widzisz że pokrętła mają już pewne oporu, hałasują lub woda wycieka pod kurkami, to pora aby wymienić je na nowe. Zaoszczędzisz sobie sporo dodatkowej pracy, póki jeszcze baterie w miarę sprawnie działają. Kiedy odmówią posłuszeństwa, nie pozostanie nic innego jak tylko odcięcie wody na głównym zaworze.