Przewijak dla dzieci i niemowląt SANJO

W obiektach użyteczności publicznej, standardem jest występowanie wydzielonych pomieszczeń do przewijania dzieci. Konieczność zapewnienia bezpieczeństwa i wygody, w czasie wykonywania tej czynności, wymusza stosowanie tylko sprawdzonej jakości przewijaków. Dziś w nasze ręce trafił taki przewijak, wyprodukowany przez firmę SANJO.

Pierwsze co można zauważyć po wypakowaniu go z kartonu, to całkiem spora waga, wynosząca ok. 10 kg. Pozwala ona na używanie przewijaka dla dzieci do 20 kg. Producent dopuszcza jednak statyczne obciążenie do 90 kg, jednak z asekuracją. Myślimy jednak że waga 20 kg jest wystarczająca, aby przewinąć każde dziecko, które będzie to potrzebowało.

Montaż

Bezpieczne użytkowania przewijaka, musi być zapewnione przez solidny, pewny montaż. W przypadku tego modelu, wykorzystuje się 4 śruby o średnicy 10mm, montowane w kołkach rozporowych w ścianie. Gwarantuje to stabilne przymocowanie przewijaka, niezbędne do wygodnego i bezpiecznego korzystania.

Ergonomia

Projektanci dołożyli dużych starań, by korzystanie z przewijaka było jak najwygodniejsze. Można wyróżnić 3 ważne elementy. Pierwszym z nich jest wklęsły blat. Wyprofilowanie chroni dziecko przed przypadkowym wyślizgnięciem się na zewnątrz. Po drugie, bezpieczeństwo dziecka zapewnia pas z możliwością regulacji. Po trzecie – siłownik. Eliminuje on ryzyko przypadkowego złożenia przewijaka do ściany.

Konstrukcja

Przewijak został wykonany z wysokiej jakości twrzywa HDPE. Wyróżnia się ono dużą trwałością, idealnie gładką powierzchnią i bardzo dużą łatwością utrzymania higieny. Całość została utrzymana w neutralnym, jasnoszarym kolorze, dobrze wpisującym się w każdy wystrój pomieszczenia.

Naszym zdaniem jest to godna polecenia propozycja przewijaka, dostępnego w atrakcyjnej cenie. Solidna konstrukcja i pewnym montaż to największe zalety, zapewniające odpowiednio wysoki poziom bezpieczeństwa i wygody podczas użytkowania.