Stelaże podtynkowe w twojej łazience

Przy projektowaniu łazienki warto wziąć pod uwagę łatwe utrzymanie czystości. Można to zrobić na kilka sposobów. Im więcej instalacji schowamy w ścianie lub zabudujemy, tym szybciej posprzątamy urządzenia i miejsca wokół nich. Na rynku znajdują się zestawy podtynkowe zarówno do WC, umywalek czy bidetów. Takie wyposażenie jest wyjątkowo korzystne, eleganckie i wyjątkowo łatwe w utrzymaniu czystości.

Wybierając komplety podtynkowe warto zwrócić uwagę na to, czy firma go produkująca ma ogólnopolski serwis, i jak długi czas gwarancji posiada zakupiony przez nas zestaw.

Zestaw podtynkowy wbudowuje się w ściany. Musi być on oparty na silnej konstrukcji, będącej w stanie utrzymać zarówno sam zestaw, jak i osobę korzystającą np.. z sedesu. Warto się zastanowić również nad dostępnością przycisków do spłukiwania czy muszli, a więc elementów wchodzących w skład zestawu. Te elementy montowane są na zewnątrz, mogą być również dodatkową ozdobą.

Stelaże dzielą się na dwie grupy. Pierwsze z nich montowane są w ścianach z cegły, więc służą do zabudowy ciężkiej, drugie za to do lekkiej, czyli zabudowywane są płytą gipsową. Montaż jednych i drugich wymaga trochę umiejętności i warto się wówczas zwrócić o pomoc do specjalisty, jednak efekt końcowy, a potem użytkowanie wynagradza poniesione koszty i trudy.