Wyposażenie ogólnodostępnej toalety

Toalety ogólnodostępne, czyli takie, które powstały z myślą o klientach kin, sklepów i punktów usługowych, powinny zostać wyposażone zgodnie z obowiązującymi standardami. Co koniecznie musi się w nich znaleźć, aby możliwe było zachowanie wysokiej higieny?

  • Umywalka z baterią na fotokomórkę – bezdotykowe włączania wody, poprzez wykrycie zbliżających się dłoni, pozwala ograniczyć ilość rozprzestrzenianych bakterii. Woda jest uruchamiana na wybrany czas – od kilku do kilkunastu sekund.
  • Dozowniki środków czystości – do wyboru również mamy urządzenia automatyczne lub ręczne. Z uwagi na większą higienę, polecamy te automatyczne. Środkiem czystości może być detergent lub środek czystości na bazie alkoholu.
  • Instrukcje BHP – warto w toalecie, szczególnie tej w lokalu gastronomicznym, umieścić instrukcję prawidłowego mycia rąk. Składa się ona z opisu słownego, jak i rysunków przedstawiających, jak dokładnie myć ręce, aby pozbyć się wszystkich zarazków.
  • Suszarka do rąk – wilgoć to idealne warunki do rozmnażania się zarazków. Dotyczy to również wilgotnych dłoni. Aby zmniejszyć ryzyko przenoszenia bakterii, po umyciu rąk, dłonie powinny zostać dokładnie wysuszone – najlepiej automatyczną suszarką do rąk.
  • Kosz na śmieci – kosz na śmieci jest konieczny w każdej łazience. Jednocześnie powinien on być wybrany mądrze – najlepiej wyposażony w pedał nożny. Pozwala to uniknąć kontaktu rąk z zabrudzoną klapą.